Z ostatniej chwili

Kredyt na innowacje technologiczne

Kredyty na innowacje technologiczne mogą być takim rozwiązaniem, które zagwarantuje finansowe wsparcie dla tych osób, które chcą zwiększać innowacyjność firmy i konkurencyjność. Dzięki temu wsparciu będzie można między innymi liczyć na skuteczne wdrożenie innowacji technologicznych, które sprawią, że firma funkcjonować będzie lepiej.

 

Takie wsparcie określa się także jako premię, ponieważ dzięki niemu spłacić można cześć kredytu, który zostanie zaciągnięty w banku komercyjnym. Wielu przedsiębiorców chętnie z takich możliwości korzysta. Jednocześnie jednak trzeba wyraźnie podkreślić, że trzeba mieć 25 % kosztów kwalifikowanych. W nowej perspektywie na te projekty otrzymujemy w naszym kraju 422.055.000 euro, w tym: dla województwa mazowieckiego: 41.977.739 euro dla pozostałych województw: 380.077.261 euro.

 

Takie wsparcie przeznaczone jest dla firm, które działają na terenie naszego kraju i jednocześnie zgodnie z zasadami wpisane są do rejestrów przygotowywanych w ramach rozporządzeń KE. Wsparcie udzielane jest na realizowanie inwestycji technologicznych, które mają na celu kupowanie i wdrażanie nowoczesnych technologii. To takie rozwiązanie, które ma doprowadzić do tego, że będą się pojawiać nowoczesne techniki. Kredyt udzielany jest nie tylko na środek trwały. Należy tutaj również odróżniać inwestycje, które wiążą się z wdrażaniem nowej technologii od inwestycji, która będzie polegać na zakupie i uruchomieniu nowej linii technologicznej. Przedsiębiorca w tej sytuacji nie będzie bowiem technologii wdrażał, ale stanie się jedynie podmiotem, który będzie z niej korzystał, a za wdrożenie odpowiadać będzie zupełnie inny podmiot, a więc będzie to jednak dość znacząca różnica, która musi być brana pod uwagę.

 

Jeśli ktoś chce o taki kredyt się starać na początek musi się udać do banku komercyjnego. Jeśli tam będziemy mogli uzyskać promesę to będzie można następnie składać wniosek do BGK. W ten sposób będzie można uzyskiwać promesę na to wsparcie i dopiero po tym będzie można udać się do banku komercyjnego, aby tam już podpisać stosowną umowę kredytową. Należy tego dokonać w trakcie, gdy trwa konkurs przygotowywany przez BGK, ponieważ tylko wtedy będzie można oczekiwać takiego finansowego wsparcia. Jeśli wszystko będzie przebiegało sprawnie podpiszemy umowę i następnie dostaniemy wypłatę w ratach pośrednich w trakcie realizowania projektu i ostatnia rata również w momencie, gdy projekt będzie już zakończony.

logo-footer

 

 

 

 

Często czytane

Wnioski unijne o dotacje – kilka etapów przygotowań. Cz. I
Unia dofinansowuje innowacje w Wieltonie
Kredyt na innowacje technologiczne

Świeże newsy branżowe

Sześćdziesiąt lat później, wciąż w ruchu, przekształcając się i...
Działania w zakresie równości płci
Warsztaty doktoranckie europejskiej sieci uniwersyteckiej "Prawo...
© Copyright financialstrategy.pl 2016 All Rights Reserved.