Z ostatniej chwili

Wnioski unijne o dotacje – kilka etapów przygotowań. Cz. I

Bardzo dużo osób w ostatnim czasie stara się o uzyskanie dotacji z Unii Europejskiej i nie ma się czemu dziwić, gdyż jest to jeden z najlepszych sposobów na otrzymanie finansów na rozwój własnego biznesu. Jednak, aby je otrzymać, należy wcześniej napisać odpowiedni wniosek i przygotować dokumentacje z tym związaną, zatem wcześniej postarajmy się o uzyskanie informacji które pomogą nam w przygotowaniu najlepszego wniosku.

 

Definicja celu naszego projektu, czyli przygotowanie informacji na co chcemy otrzymać dofinansowanie. W tym etapie musimy przelać nasze pomysły i sposoby realizacji przedsięwzięcia na papier (lub poprosić wyspecjalizowaną firmę o napisanie za nas unijnych wniosków), w taki sposób, aby przekonać organ kwalifikujący projekty, do swoich racji i możliwości. Niby oczywiste, jednak w praktyce są z tym spore problemy. Środki na finansowanie projektu, czyli zapewnienie finansów na realizację projektu. Tutaj musimy przygotować informacje jaka kwotę pieniężną jesteśmy wstanie sami przygotować, ponieważ już wstępne przygotowania pochłaniają sporo wydatków, więc na wstępie musimy dysponować odpowiednią gotówką. Wysokość dotacji może być różna, więc musimy dobrze przygotować się z możliwościami samofinansowania części przedsięwzięcia.

 

Ocena możliwości uzyskania dotacji, czyli racjonalne podejście do tematu uzyskania wsparcia unijnego. Zastanówmy się lub poszukajmy wsparcia wśród doradców i dowiedzmy się czy nasz projekt ma szansę na uzyskanie rzeczywiści dotacji. Niektóre projekty są tak przygotowane, że nawet najlepsze pomysły nie uzyskają wsparcia, więc dobrze jest sprawdzić wszystkie kryteria i prawa jakim rządzi się projekt w ramach którego chcemy złożyć nasz wniosek. W ten sposób możemy mieć pewność, że dobrze przygotowany formalnie wniosek nie zostanie już na wstępie odrzucony.

 

Nasz projekt działalności możemy przygotować sami lub skorzystać z pomocy innych osób. Jest to szczególnie ważne przy pisaniu dużych projektów, gdzie sporo zależy od naszych pracowników. Sprawdźmy wcześniej jak dużo możemy oczekiwać od osób zatrudnionych prze nas i jakie będziemy mieli wsparcie z ich strony przy realizacji, co z pewnością pomoże w ocenie praktycznej działalności w ramach projektu. - musimy dobrze zaplanować realizację projektu i przygotować się do tego odpowiednio wcześnie. Nie jest dobrym nawykiem odkładanie wszystkiego na ostatnią chwilę i liczenie na łut szczęścia. Sprawdzonym sposobem jest podzielenie realizacji projektu na kilka etapów i systematyczne jego realizowanie co pozwoli uzyskać pożądane efekty.

logo-footer

 

 

 

 

Często czytane

Wnioski unijne o dotacje – kilka etapów przygotowań. Cz. I
Unia dofinansowuje innowacje w Wieltonie
Kredyt na innowacje technologiczne

Świeże newsy branżowe

Sześćdziesiąt lat później, wciąż w ruchu, przekształcając się i...
Działania w zakresie równości płci
Warsztaty doktoranckie europejskiej sieci uniwersyteckiej "Prawo...
© Copyright financialstrategy.pl 2016 All Rights Reserved.