Z ostatniej chwili

Pisanie wniosków unijnych: 10 kroków, o których trzeba pamiętać zanim wniosek zostanie złożony – część druga

6.Poznaj narzędzia Przede wszystkim trzeba dowiedzieć się, jak składa się wniosek. Koniecznie trzeba sprawdzić czy powinna to być wersja elektroniczna czy też papierowa. Zawsze trzeba też upewnić się, czy wniosek można wysłać pocztą, czy też należy złożyć go osobiście. Do przygotowywania wniosków przeznaczony jest specjalny generator dostępny w Internecie, z pomocą którego wprowadzenie danych naprawdę nie jest trudne. Warto więc wcześniej sprawdzić jak ten generator działa. Wystarczy wprowadzić wstępne dane, aby sprawdzić, czy wszystko działa tak, jak powinno. W efekcie uda się nam zobaczyć czy z wprowadzeniem kolejnych danych nie będziemy mieć trudności. Generatory dostępne są online. Z tego powodu dobrze jest mieć wersję zapisywaną na bieżąco z innym miejscu. Dzięki temu nie stracimy wielu godzin swojej ciężkiej pracy w momencie, kiedy generator w sposób przypadkowy się zawiesi (a to może zniweczyć naszą pracę).

 

7.Postępuj zgodnie z instrukcją pisania wniosku Trzeba pamiętać, że złożenie wniosku wymaga wcześniejszego przygotowania wielu kwestii. Z pewnością wszystkie dane są istotne. Jednak należy zdać sobie sprawę z tego, że nie brakuje miejsc, w których ilość miejsca jest ograniczona. Sprawia to, że nieraz trzeba skracać myśli. To właśnie z tego powodu należy przestrzegać instrukcji pisania wniosku. Koniecznie trzeba także poznać kryteria. Przełoży się to na uzyskany wynik.

 

8. Sprawdź wykonalność wskaźników projektu W każdym wniosku należy wpisać wskaźniki, które to określają, jak bardzo atrakcyjny jest projekt. Aby więc ten element uzupełnić poprawnie, koniecznie trzeba zgłębić również to zagadnienie.

 

9.Przygotuj się na nieprzewidziane sytuacje, które mogą się przydarzyć podczas pisania wniosku o dotacje Podczas pisania wniosku wydarzyć może się naprawdę wiele. Dlatego ważne jest, aby radzić sobie z wprowadzaniem rozmaitych zmian, kiedy tylko będzie to konieczne.

 

10. Czy zainwestowałbyś w swój projekt? Przygotowując wniosek, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy jest on wystarczająco atrakcyjny i czy my sami bylibyśmy skłonni w niego zainwestować. Wówczas z dystansu jesteśmy w stanie sprawdzić jak prezentuje się projekt i czy możemy liczyć na przyznanie dotacji. W ciągu ostatnich lat w pisaniu wniosków zaszły zmiany. Dzisiaj jest to jeszcze bardziej skomplikowane. Dlatego każdy, kto chce mieć szansę na dotację musi się do przygotowania wniosku naprawdę bardzo przyłożyć.

logo-footer

 

 

 

 

Często czytane

Wnioski unijne o dotacje – kilka etapów przygotowań. Cz. I
Unia dofinansowuje innowacje w Wieltonie
Kredyt na innowacje technologiczne

Świeże newsy branżowe

Sześćdziesiąt lat później, wciąż w ruchu, przekształcając się i...
Działania w zakresie równości płci
Warsztaty doktoranckie europejskiej sieci uniwersyteckiej "Prawo...
© Copyright financialstrategy.pl 2016 All Rights Reserved.