Z ostatniej chwili

Pomaganie uchodźcom w rozwijaniu wiedzy i umiejętności z zakresu przedsiębiorczości

W ciągu ostatnich dwóch lat znacząco wzrósł odsetek uchodźców przybywających do naszego kraju. Większość z nich posiada wykształcenie wyższe i posiada wykształcenie w zakresie przedsiębiorczości. Jednak z powodu wojen musieli opuścić swoją ojczyznę.

Europejski program "Young Migrant Entrepreneurs (YOU-ME)", który jest częścią projektu Growth, ma na celu rozwój i wzmocnienie istniejącej wiedzy uchodźców na temat przedsiębiorczości. Instytut Rozwoju Przedsiębiorczości i jego partnerzy z Włoch, Hiszpanii, Szwecji i Niemiec poczynili pierwsze kroki w kierunku osiągnięcia tego celu podczas pierwszego międzynarodowego spotkania, które odbyło się w Madrycie, w Hiszpanii.

Podczas spotkania zostały ustalone cele i obowiązki, aby osiągnąć jak najlepsze i najbardziej udane wdrożenie projektu. Omówiono również ramy, w których narzędzia będą rozwijane, coś, co jest naprawdę ważne, ponieważ będzie odgrywać kluczową rolę w komunikacji i przekazywaniu wiedzy.

Dobrym przykładem takich narzędzi, które będą wykorzystywane przez imigrantów, jest mapa przewodnika po firmach i organizacjach świadczących różnorodne usługi w kwestiach związanych z uchodźcami. Dzięki temu procesowi, migranci mają możliwość rozwijania swoich umiejętności posługiwania się komputerem i Internetem.

To narzędzie, podobnie jak wszystkie inne, będzie wkrótce dostępne na naszej stronie internetowej, za darmo.

Grupa docelowa jest wyzwaniem dla partnerów projektu, ale z właściwą strategią i odpowiednimi wytycznymi, cel może zostać osiągnięty, a także mieć pozytywny wpływ.

logo-footer

 

 

 

 

Często czytane

Wnioski unijne o dotacje – kilka etapów przygotowań. Cz. I
Unia dofinansowuje innowacje w Wieltonie
Kredyt na innowacje technologiczne

Świeże newsy branżowe

Pomaganie uchodźcom w rozwijaniu wiedzy i umiejętności z zakresu...
Świadczenia pracownicze, które przyciągną i zatrzymają największe talenty
Rząd tłumaczy, jak załatwić sprawę w urzędzie
© Copyright financialstrategy.pl 2016 All Rights Reserved.