Z ostatniej chwili

Unia dofinansowuje innowacje w Wieltonie

Notowana na naszej giełdzie spółka Wielton rozpoczyna właśnie testy nowych konstrukcji przygotowanych w swoim wciąż pachnącym nowością centrum badawczo-rozwojowym. Ich stworzenie nie byłoby z pewnością możliwe, gdyby na potrzeby produkcji prototypów nie powstało to właśnie centrum badawczo-rozwojowe.

 

Trzeba podkreślić, że możliwości uzyskiwane przez firmę Wielton dzięki nowemu stanowisku są całkowicie unikatowe i będą służyły do tworzenia zupełnie nowych technologii. W praktyce można liczyć na znaczną poprawę jakości prowadzenia wielotonowych pojazdów tworzonych przez firmę. Nowe centrum badawczo-rozwojowe firmy Wielton jest wyjątkowe z wielu powodów. Jednym z nich jest fakt, że powstało ono dzięki skutecznemu finansowaniu z funduszy europejskich przeznaczonych na wspieranie właśnie takich projektów wykorzystujących zaawansowane technologie. Wielton mógł liczyć na dofinansowanie, ponieważ jest to jeden z wiodących producentów naczep, który w swoich działaniach stara się osiągać nowe szczyty sprawności.

 

Naczepy firmy są obecnie jeszcze lżejsze, niż były do tej pory, dzięki czemu poprawiła się ich ładowność. Odchudzanie konstrukcji jest bardzo trudnym procesem, ponieważ cały czas istnieje konieczność spełniania przez nie wyśrubowanych norm dotyczących bezpieczeństwa. Dzięki centrum badawczemu możliwe jest tworzenie prototypów i badanie ich pod kątem wszystkich cech użytkowych, poprawianie rozwiązań i wdrażanie ich do standardowej produkcji po upewnieniu się, że wszystko jest w porządku.

 

Działalność firmy pokrywa się z celami stawianymi sobie przez Unię europejską, dzięki czemu możliwe było przekazanie Wieltonowi środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Środki z tego właśnie funduszu najczęściej trafiają do firm oferujących innowacyjne rozwiązanie w swoich branżach. Jednym z głównych celów wsparci oferowanego przez Unię Europejską jest rozwój firm rozumiany jako ekspansja na rynki Wspólnoty. Nowe naczepy Wieltonu staną się dużo bardziej konkurencyjnymi projektami, dzięki czemu powinny trafić do odbiorców w całej Europie i będzie to realizacja z celu stawianego przed funduszami europejskimi. Centrum badawczo-rozwojowe Wielton jest jednym z najlepszych przykładów sukcesu działania europejskiego wsparcia i można się spodziewać, że jej ekspansja na zachodnie rynki będzie stawiana jako wzór dla przedsiębiorstw z innych branż idących w tym samym kierunku.

logo-footer

 

 

 

 

Często czytane

Wnioski unijne o dotacje – kilka etapów przygotowań. Cz. I
Unia dofinansowuje innowacje w Wieltonie
Kredyt na innowacje technologiczne

Świeże newsy branżowe

Sześćdziesiąt lat później, wciąż w ruchu, przekształcając się i...
Działania w zakresie równości płci
Warsztaty doktoranckie europejskiej sieci uniwersyteckiej "Prawo...
© Copyright financialstrategy.pl 2016 All Rights Reserved.