Z ostatniej chwili

Dotacje w programach regionalnych i ogólnopolskich

​Jeśli będziemy chcieli mówić o unijnych finansach to pewnie wiele osób powie nam, że jest to temat bardzo szeroki, w którym rzeczywiście bardzo trudno będzie się połapać.

 

 Dotacje w krajowych programach przygotowywane są dla podmiotów z całego kraju, natomiast programy regionalne są drugim typem. To programy, które przygotowywane są pod kątem tych podmiotów, które podejmują się prowadzenia jakichś działań na tym konkretnym terenie, którego dany program dotyczy. Co do zasady zakłada się, że obecnie te projekty o ogólnopolskim charakterze mają nieco większe wartości i przygotowane są dla tych firm, które są bardziej zaawansowane, funkcjonują dłużej i myślą o dużych projektach. Dlatego te wymogi z jakimi będziemy się spotykać w przypadku programów krajowych są najczęściej wyższe niż w przypadku programów, które mają charakter wyłącznie regionalny.

 

Osoba, która chce szukać dla siebie odpowiedniego konkursu powinna dobrze sprawdzać jakie są warunki danego wsparcia jakim się zainteresowała. Trzeba brać pod uwagę jakie formy działań są realizowane. To właśnie w ten sposób skutecznie będzie można oceniać swoją firmę i sprawdzić jak rynek jest przygotowywany i czy rzeczywiście te projekty, które się przygotowuje będą dobrze ocenione. Są również takie programy, gdzie określone będą minimalne i maksymalne środki, o jakie będzie można się starać, dlatego na tą kwestię również powinniśmy zwrócić swoją uwagę, by wybrać sobie dobre rozwiązanie.

 

Jeśli chcemy uprościć sobie finanse unijne można także powiedzieć o tym, że jest podział na programy regionalne oraz krajowe. Dotacje udzielane będą tym firmom i podmiotom, które będą w stanie spełnić stawiane przez firmę wymagania. Są one również dzielone pod kątem tematycznym, dlatego można sprawdzać czy ten projekt, który my konkretnie chcemy wprowadzać właśnie tematycznie będzie odpowiednio dopasowany do zakresu danego programu. Należy sprawdzać czy nasz projekt i działalność, którą przygotowaliśmy będą dopasowane do tego jak dana forma finansowania będzie funkcjonować. Jeśli nie będziemy w stanie się dopasować to może się okazać, że nie mamy szans na to, by o takie finansowe wsparcie się postarać.

logo-footer

 

 

 

 

Często czytane

Wnioski unijne o dotacje – kilka etapów przygotowań. Cz. I
Unia dofinansowuje innowacje w Wieltonie
Kredyt na innowacje technologiczne

Świeże newsy branżowe

Kilka rad dla tych, którzy pragną przystąpić do Rady Europy
Prawo do bycia zapomnianym" jako prawo do usuwania niewygodnej...
Prawo do bycia zapomnianym jako pozytywna siła dla wolności słowa, Paul...
© Copyright financialstrategy.pl 2016 All Rights Reserved.